Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Właściwie co studiuje się na kierunku prawa

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Kierunek Prawo jest każdego roku oblężony przez masę absolwentów szkół średnich, należących do grupy tak zwanych humanistów. Jedni z nich uważają, iż studiowanie Prawa to przepustka do dobrobytu, innych przyciąga ranga profesji prawniczych. Zastanawiają się oni często, jakie przedmioty są w rozkładzie zajęć studenta Prawa.

Zacznijmy od przedmiotów nie związanych tak do końca z prawem. Jest ich sporo. Przykładowo ekonomia, którą często muszą zdać studenci pierwszego roku Prawa.

Osobną kategorię tworzą przedmioty, nazwijmy je, około prawne. Do takowych należy przykładowo Historia doktryn politycznych i prawnych. Jest to przedmiot, jak sama nazwa wskazuje, czysto historyczny, który ma na celu zwrócić uwagę studenta, jak kształtowała się myśl na temat ustroju państwa na przestrzeni wieków.

W końcu sedno studiowania Prawa, a więc przedmioty czysto prawnicze, których znajomość jest nieodzowna w przyszłym życiu zawodowym. Czasami są to wielosemestralne molochy jak przykładowo Prawo cywilne czy Prawo karne. Są to przedmioty najtrudniejsze, z których egzamin zdać jest stosunkowo najciężej. Ale są to jednocześnie przedmioty najbardziej praktyczne. Czasami do takich przedmiotów zaliczają się przedmioty mniejsze, jak np. prawo ubezpieczeniowe czy prawo zabezpieczenia społecznego. Są one nie mniej istotne, jednak zdecydowanie mniej pojemne niżeli wspomniane giganty.

Podsumowując, studiowanie na Prawie wiąże się z wieloma mniej lub bardziej przydatnymi, ale niewątpliwie ciekawymi, przedmiotami.