Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Właściwe przygotowanie weksli

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Cywilny kodeks reguluje wiele dziedzin ludzkiego życia. A człowiek jest istotą społeczną. Potrzebuje komunikacji z innymi. Czasem ta komunikacja polega na pożyczaniu pieniędzy. Jedną z typowych uregulowanych przez prawo form zwracania pieniędzy, chociaż wydającą się już być może jako przestarzała, jest weksel. Dochodzenie wierzytelności z weksla nie jest w teorii rzeczą trudną. Ważnym jest, że prawo ochrania tutaj przede wszystkim remitenta, czyli osobę, która wierzytelności dochodzi. Osoba wystawiająca weksel też niemałe prawa posiada, jednak przede wszystkim ważne są jej zobowiązania. Jednym z nich jest poprawne wystawienie weksla.

Najistotniejszym faktem jest odpowiednie umieszczenie samego wyrazu „weksel”. Ma ono zostać umieszczone w tekście dokumentu, a nie w jego tytule. Najpopularniejszą formą jest „Zapłacisz za ten weksel..”.

Ale weksel powinien posiadać też inne elementy. Należy do nich bezwarunkowe polecenie zapłaty oznaczonej sumy pieniędzy. Trzeba zwrócić uwagę na określenie „bezwarunkowe”. Znaczy ono, iż wszelkie warunki dochodzenia wierzytelności z weksla są uznawane za nie napisane.

Oznaczenie trasata ( gdy jest to weksel trasowany), miejsca i terminu płatności, dzień wystawienia i podpis wystawcy, określenie remitenta. To następne elementy, które musi zawierać weksel.

Napisanie weksla nie jest rzeczą trudną. Wystarczy trzymać się wytycznych zawartych w ustawie.