Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Jak powiększyć oszczędzanie energii w urządzeniach

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Na pewno nie ma wśród nas osoby, która nie boryka się z problemem pojawienia się informacji o niskim stanie naładowania akumulatora w smartfonie, w najmniej spodziewanym momencie. Czas pracy urządzenia da się jednak znacznie wydłużyć dzięki zastosowaniu kilku prostych zmian.

Najwięcej energii „pożera“ wyświetlacz (zależnie od tego, jak jasno świeci), włączona „lokalizacja GPS“ oraz aplikacje powiązane z wyszukiwaniem lokalizacji, częste połączanie się z internetem mobilnym oraz Wi-Fi i pobieranie dużej ilości danych, a także energochłonne aplikacje. To właśnie tymi ostatnimi powinniśmy się zająć, a właściwie - przystąpić to wyłączenia ich.

Największym pożeraczem energii okazuje się być Skype, za pomocą którego, jednogodzinna rozmowa, w zależności od modelu urządzenia pochłania od 27% aż do 50% akumulatora. Warto zatem zastanowić się, nad wybraniem aplikacji do czatowania typu „WhatsApp“, która zużywa jedynie 2%-3% naładowania baterii przez 1 godzinę intensywnego użytkowania. Innymi aplikacjami, które wywołują szybkie włączanie się lampki informującej o tym, że należy naładować baterię są Facebook, wszelkie nawigacje, POU, YouTube, a nawet Groupon.

Poza zamknięciem wymienionych wyżej aplikacji, największą oszczędność energii daje wyłączenie automatycznej synchronizacji wszystkich kont na naszym smartfonie oraz manualne zmniejszenie jasności ekranu, który należy do czołówki, jeśli chodzi o marnowanie energii. Jeśli posiadamy ekran AMOLED, w którym pojedynczy piksel emituje światło, ustawmy ciemne tła ekranu i motywy, a także zmniejszmy czas po którym wygasza się ekran.

Co więcej, warto zastanowić się, czy naprawdę niezbędne jest informowanie nas przez smartfon o każdym przychodzącym mailu, a jeżeli nie - zwiększyć interwały automatycznego sprawdzania wiadomości.

Pomyślmy także o wyłączaniu lokalizacji GPS jeżeli z niej nie korzystamy lub po prostu nie potrzebujemy. Jeśli nie korzystamy na co dzień z sieci WWW w technologii LTE, powinniśmy sprawdzić, czy mimo braku umowy na transmisję danych, nie mamy włączonego trybu UMTS/LTE, a jeżeli tak jest - zmienić go na EDGE/GPRS.

Najprostszym sposobem jest jednak, jeśli to możliwe, uruchomić w naszym smartfonie tryb oszczędzania baterii, który automatycznie zmniejsza taktowanie procesora oraz jasność wyświetlacza.