Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Jak efektywnie zrzucać wagę

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Problem nadwagi dotyka coraz więcej osób, w tym także dzieci. Jest to bardzo niepokojące zjawisko, gdyż przważnie związane jest z innymi kłopotami zdrowotnymi. Co zatem zrobić, by ustrzec się przed otyłością?

Zasadniczym krokiem do ujawnienia zbyt wysokiej masy ciała jest wyliczenie wskaźnika BMI. W przypadku, gdy jego wynik przekroczy dopuszczalną normę, niezbędna będzie zmiana dawnego stylu życia.

Ważne, aby zdać sobie sprawę z tego, że nadwaga to nie tylko defekt estetyczny, ale także przyczyna chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, miażdżyca, zbyt wysokie ciśnienie krwi. Równie często u osób otyłych obserwuje się gorsze samopoczucie, mogące prowadzić do depresji.

Najistotniejszym problemem Polaków jest nieodpowiedni sposób odżywiania. Wiąże się z tym nadmierne spożywanie fast foodów i zbyt kaloryczne posiłki, najczęściej spożywane w godzinach wieczornych. Powinniśmy jeść częściej o stałych porach, ale w mniejszych ilościach. W przypadku dzieci należy już od najmłodszych lat uczyć je odpowiedniego sposobu odżywiania.

Kolejną przyczyną nadwagi jest brak regularnych ćwiczeń fizycznych. W dobie nastawienia na karierę, często zaniedbujemy nasze zdrowie. Warto zatem zmienić nasze złe nawyki – zamienić środek transportu na rower, unikać windy na rzecz wchodzenia po schodach. Zapiszmy się na dodatkowe zajęcia sportowe. Wiele klubów fitness posiada w swojej ofercie mnóstwo ciekawych propozycji, w tym modną zumbę, jogę, czy aerobik.

Jeżeli jednak ciężko jest nam poradzić sobie z otyłością, warto skorzystać z pomocy lekarza. Będziemy pewni, że osoba kompetentna nadzoruje przebieg naszego odchudzania. Warto także zaznaczyć, że istotne jest nasze nastawienie. Odchudzajmy się dla siebie – nie dla innych, albo z przymusu.